V říjnovém utkání na domácí půdě proti Darmstadtu, kdy Bayern vedl 4:0, se v 69. minutě znovu prosadil. Thomas Müller si všiml volného Harry Kane a rozjel rychlý brejk. V blízkosti středu hřiště si anglický kapitán postavil míč a uvažoval: „Proč nezkusit vystřelit?“.

Kane neváhal a vypustil prudkou ránu. Míč letěl napříč arénou, sledoval zdánlivě předurčenou dráhu, nakonec přeletěl brankáře Marcela Schuhena a zapadl do sítě Darmstadtu. Kane byl viditelně šokován vlastním úspěchem.

Od začátku bylo zřejmé, že tento gól je předurčen k tomu, aby se zapsal na seznam nejzajímavějších momentů. Po skončení sezony jeho genialitu ocenili příznivci klubu tím, že jej zvolili Gólem sezony 2023/2024 klubu FC Bayern.

Kane získal 45 % hlasů

„Vždy sleduji pohyb brankáře a jeho postavení mimo hru,“ přemítal Kane po zápase. „Podíval jsem se nahoru, všiml jsem si, že je mimo svůj prostor, a šel jsem do toho. Často jdou takové pokusy mimo, ale tentokrát to elegantně proklouzlo těsně pod břevno.“

To nadchlo fanoušky, kteří jej zvolili za nejlepší gól sezony. Za ním se s 13 % hlasů umístil úžasný volej Franse Krätziga v předsezónním střetnutí s Liverpoolem, které skončilo 4:3.

12 % hlasovalo pro umný gól Serge Gnabryho v utkání s Mohučí 05 (8:1). Leon Goretzka poslal ze středu hřiště plovoucí přihrávku na Gnabryho, který tváří v tvář brance drze vrátil míč za čáru.

Pozoruhodné je, že Kaneova trefa se nelíbila jen fanouškům Bayernu – vyhrála také anketu o nejlepší gól sezony Bundesligy.

Harry Kane je jen jednou ze stálic FC Bayern na mistrovství Evropy v Německu.

 

Podle kterých kritérií fanoušci FC Bayern zvolili Kaneův gól za Gól sezony 2023/2024?
Podle textu fanoušci zvolili Kaneův gól za Gól sezony 2023/2024 na základě jeho elegance a způsobu, jakým těsně proklouzl pod břevno, ačkoliv Kane často dává takové pokusy mimo.
100%
Fanoušci zvolili Kaneův gól za Gól sezony 2023/2024, protože byl předurčen k tomu, aby se zapsal na seznam nejzajímavějších momentů sezony, a získal 45% hlasů, což bylo nejvíce ze všech gólů.
0%
Voted: 1